Odpočinková dovolenka v Krkonošiach, kde naberiete silu a energiu

Premýšľate, kam vyrazíte za sviežou, voňajúcou prírodou či na zimnú dovolenku, kde si užijete zasnežené svahy? Krkonoše sú správnou voľbou. Radi vám poradíme, kam vyraziť na výlet a kde sa ubytovať, aby ste sa cítili pohodlne, útulne a načerpali dostatok energie a sily, ktorá je skutočne potrebná.

Niekoľko tipov na príjemný výlet

Kto sa rád prechádza prírodou, iste sa mu zapáči výlet na vyhliadku Ptačí kámen, ktorý sa nachádza severne od Špindlerovho mlyna. Ďalším cieľovým miestom turistov je bezpochyby Pančavský vodopád ležiaci opäť pri Špindlerovom mlyne. Ide o najvyšší vodopád u nás. V Čiernom Dole môžete navštíviť náučný chodník Berghaus, ale aj horu Sněžku. Jednoducho povedané, Krkonoše sú miestom, kde sa nudiť nebudete.

Ubytovanie v Krkonošiach

Keďže pre vás radi hľadáme ubytovanie, ktoré je spoľahlivé, na vysokej úrovni a vhodné ako pre páry, tak aj pre rodiny s deťmi, máme pre vás rovno dva tipy. Prvým z nich je nadštandardne vybavená Chalupa Brusírna ležiaca neďaleko lyžiarskeho areálu Černý Důl. Interiér drevenice je situovaný do moderného štýlu s čistými líniami a veľkými oknami, ktoré umožnia krásny výhľad na koruny stromov a tunajšiu čistú krajinu. V chalupe je tiež možnosť využitia kachľovej pece či sauny, z ktorej až vyjdete, tak sa môžete schladiť vo vonkajšom sude. Pre večerné chvíle si môžete posedieť vo vínnej pivnici, ktorá je samozrejme súčasťou chalupy. Druhým ubytovaním, ktoré taktiež nestráca na svojom pôvabe, je drevenica Šípková. Stojí pri potoku pri svahu Čiernej hory v Krkonošiach. Interiér je inšpirovaný do starožitného štýlu, preto si na svoje prídu ľudia milujúci tradíciu. Večer si môžete spríjemniť ohňom v kachliach, na ktorých si môžete uvariť lahodný čaj, ktorý vás zahreje. A ak do Krkonôš zavítate v zime, určite oceníte ľahkú dostupnosť skiareálu Černý důl. Pokiaľ prídete v letnom období, môžete sa tešiť na príjemné grilovanie, ku ktorému v drevenici nájdete všetko potrebné, ale tiež sa môžete osviežiť v bazéne hneď vedľa chalupy.

Publikované: 14. 11. 2022

Kategória: Cestovanie

Autor: Ivana Tůmová