Ako posilniť imunitu nabúranú covidom?

Žijeme v tom už vyše dvoch rokov. Pandémia koronaviru prepísala novodobé dejiny a zmenila zaužívané nastavenie spoločnosti. Predovšetkým nám však vírus poriadne „zatopil“ po zdravotnej stránke, a to nielen prejavy v dobe trvania choroby, ale aj z dlhodobého hľadiska. Pokiaľ máte pocit, že je vaša imunita nabúraná, priponáhľajte ju na pomoc a vybudujte pre svoj organizmus pevný ochranný val, cez ktorý sa väčšina patogénnych mikroorganizmov tak ľahko nedostane. Ako?

Zdravá strava je základ

Potraviny, ktoré pravidelne konzumujeme, majú na naše celkové zdravie úplne zásadný vplyv. Zamyslite sa preto nad svojim jedálničkom a pustite sa do nekompromisnej čistky. Ale hlavne doň pridajte potraviny bohaté na vitamíny s dôrazom na vitamín C. Prípadne „céčko“ doplňte formou kvalitného doplnku stravy. Rozumnou voľbou môžu byť napríklad produkty z eshopu Brainmarket.sk. Komplexne prispievajú k správnej funkcii prirodzenej obranyschopnosti organizmu a majú aj ďalšie pozitívne účinky. Viac vám prezradí táto Brainmarket recenzia na Ecoblogu. Autor Radek má s produktmi z Brainmarket skúsenosť, ktorá by mala zaujímať každého, ktorého prioritou je spokojný nákup.

Upokojte sa a začnite žiť aktívne

Že vám to nedáva zmysel? Iste, znie to trochu antagonicky, pretože ako sa môžete upokojiť a súčasne byť aktívnejší? V skutočnosti je to logické: na imunite sa vždy negatívne podpíše dlhodobý stres a únava. Preto by ste sa mali snažiť eliminovať mieru stresu (prestaňte riešiť veci, ktoré vyriešiť nemôžete) a doprajte si dostatok pravidelného spánku. Podľa mnohopočetných výskumov je uspokojivá dĺžka cca 6 - 8 hodín. Na druhú stranu zaraďte do svojho života aktivity ako šport, pohyb na čerstvom vzduchu, saunovanie a ďalšie zdraviu prospešné záležitosti, ktoré posilnia nielen imunitu, ale aj psychickú pohodu. Práve tá je totiž rovnako dôležitá ako optimálny pomer vitamínov a ďalších dôležitých látok v jedálničku.

Publikované: 20. 09. 2022

Kategória: Zdraví

Autor: Ivana Tůmová