Superpotraviny môžu zmeniť život k lepšiemu. Ale musíte si vedieť vybrať

Ľudské telo je ako stroj, v ktorom sa neustále dejú zložité procesy. Vydrží toho veľa, ale ak sa k nemu nesprávame tak ako si zaslúži a nevykonávame priebežnú údržbu, schradne. Dosť možno to pociťujete takpovediac na vlastnej koži. Nezdravý životný štýl a nemalý vplyv prostredia, v ktorom žijeme, sa na našom zdravotnom stave skôr či neskôr podpíše. A je len na nás, či s tým niečo urobíme. Spôsobov, ako sa dostať do lepšej kondície, je viacero. Vašou prioritou by mala byť zmena stravovacích návykov, obmedzenie konzumácie alkoholických nápojov, viac pohybu… a predovšetkým detoxikácia organizmu. Akonáhle sa zbavíte škodlivín, bude vaše telo fungovať oveľa lepšie. Ale ako to docieliť? Skúste superpotraviny! Zoženiete ich napríklad v eshope Naureus. Ako nákupný radca vám poslúži táto Naureus recenzia. Autor recenzie Radek má s produktmi Naureus skúsenosti, ktoré by sa vám mohli hodiť ako vodítko pri nákupe. Superpotraviny alebo zelené potraviny zažívajú obrovský boom. Prízvisko „super“ získali vďaka tomu, že sú bohaté na vitamíny, antioxidanty, enzýmy a minerály. Pravidelná konzumácia priaznivcov ovplyvňuje celkové fungovanie organizmu a podporuje imunitu. Medzi tie najznámejšie patrí riasa Chlorella a zelený jačmeň. Zelené potraviny nie sú medikamenty. Neslúžia na liečbu konkrétnych chorôb, ale významne prispejú k tomu, aby ste tak často lieky nepotrebovali.

Čo je Chlorella?

Chlorella je jednobunková riasa bohatá na bielkoviny, vitamíny a minerálne látky. V súčasnej dobe sa pestuje umelo, ale na Zemi sa prvýkrát objavila pred dvoma miliónmi rokov. Dodnes je neoddeliteľnou súčasťou orientálnej kuchyne as obľubou ju konzumovali Aztékovia. Či Chlorella organizmu skutočne prospeje, však závisí od spôsobu kultivácie. Niektorí výrobcovia dodávajú tzv. BCW (Broken Cell Wall) Chlorellu, ktorá nie je tak dobre stráviteľná a jej kvalita je kolísavá. Medzi najkvalitnejšie produkty patria tie, v ktorých je obsiahnutá Chlorella vulgaris pestovaná heterotrofným spôsobom. Obsahuje zďaleka najviac výživných látok, má príjemnú chuť a vysokú stráviteľnosť.

Čo je to zelený jačmeň?

Mladý alebo zelený jačmeň sa žne v ranom štádiu, kedy je zelený. V tejto fáze rastu obsahuje obrovské množstvo výživných zložiek. Rovnako ako v prípade zelených rias, zohráva významnú úlohu spôsob kultivácie. Najviac živín má sušená šťava, ktorá sa vyrába sušením pri nízkych teplotách. Zelený jačmeň je k dostaniu aj ako extrakt alebo sušené listy, ale tieto produkty nie sú ani zďaleka tak kvalitné. Zelené potraviny nie sú placebo. Odborné štúdie dokazujú, že skutočne jačmeň a Chlorella skutočne telu dodávajú všetko potrebné a navyše obsahujú aj vlákninu a enzýmy. Vláknina podporuje tráviaci systém a enzýmy metabolizmus a imunitu. Naozaj kvalitné „superfood“ pochádza z organickej poľnohospodárskej produkcie, kde sú prísne dodržiavané prírodné postupy spracovania.

Publikované: 16. 09. 2022

Kategória: Zdraví

Autor: Ivana Tůmová