Ako zarobiť príjem z YouTube

Zarábanie peňazí na YouTube je čoraz populárnejšie Niektorí ľudia sa jej vyhýbajú, iní ju považujú za príležitosť Záujemcovia sa môžu zapojiť do partnerského programu YouTube alebo nahrávať a naživo vysielať videá a zdieľať ich so svojou komunitou. Ak sledujete niektoré kanály, možno ste sa stretli s frázou "Like & Subscribe" a teraz máte možnosť urobiť to isté a vytvoriť si stabilný príjem pomocou služby YouTube. Tu je návod, ako zarobiť peniaze na YouTubePartnerský program YouTube je podobný programu Betway India, ktorý prijíma hráčov z určitých regiónov a poskytuje bonusy a propagačné akcie. Partnerský program YouTube je k dispozícii v obmedzenom počte krajín vrátane Indie Ak sa chcete pridať, musíte mať aspoň 1 000 odberateľov a 4 000 hodín verejného sledovania, čo znamená, že musíte vynaložiť určité úsilie na dosiahnutie tejto úrovne.

Ak ste práve otvorili kanál YouTube, postupujte postupne Pravidelne streamujte a nahrávajte videá s pútavými popismi, názvami a značkami, aby ste mohli zacieliť svoje publikum a získať sledovateľov. Musíte tiež prepojiť svoj kanál a účet AdSense s partnerským programom YouTube (gco/2v) a dodržiavať usmernenia Spoločenstva. Ak chcete zabezpečiť svoje konto, nezabudnite povoliť dvojfázové overovanie. Po splnení všetkých kritérií sa môžete pripojiť k programu a získať prístup k tímom podpory tvorcov, nástrojom na porovnávanie autorských práv a funkciám na speňaženie. Ak ste pripravení zarábať peniaze, môžete si zriadiť obchod s tovarom kliknutím na kartu "Merchandise" v ľavom menu a prepojiť ho so svojím kanálom. Propagujte svoj tovar, aby ste získali viac zákazníkov

Zistite, čo je odosielateľ alebo príjemca

Nepreháňajte to a nehovorte o tom príliš veľa, pretože môžete riskovať stratu sledovateľov. Nezabudnite, že sa na váš kanál prihlásili kvôli vášmu obsahu a vlastnému potešeniu. Keď hovoríte o produktoch, ktoré predávate, robte to šikovným a jemným spôsobom. Svoj merch môžete propagovať na sociálnych sieťach alebo ho môžete nosiť vo svojich videách na YouTube.

Vytvárajte propagačné akcie a darčeky, aby ste maximalizovali svoj úspech

Aby ste prilákali viac zákazníkov, môžete hľadať spoločnosti, ktoré chcú propagovať svoje produkty Je to skvelý spôsob, ako sa stať influencerom a zarobiť si peniaze bez zbytočného stresu. Stačí vytvoriť inteligentný marketingový plán a byť úprimný, keď hovoríte o výrobku! Svoje meno môžete prepojiť so zavedenými značkami (len ak ste na YouTube dobre známi) alebo s novšími spoločnosťami, ktoré stále hľadajú streamerov. Značky zvyčajne posielajú produkty zadarmo a na oplátku ich stačí propagovať na svojom kanáli. Niektoré z nich môžu vytvoriť špeciálne kódy s vaším menom a poskytovať špeciálne zľavy. Ak sa vám podarí predať, dosiahnete zisk a zarobíte aj nejaké peniaze. Ak sa chcete zviditeľniť online, môžete sa stať partnerom YouTube Vďaka tomu môžete získať provízie a byť dobre platení Ako sa však môžete stať partnerom? Najskôr musíte identifikovať svoju cieľovú skupinu a zistiť, aký je pre vás ten správny výklenok. Potom si vyberte partnerský program a pracujte na svojom kanáli Zahrňte partnerské odkazy a začnite byť platení zodpovedajúcim spôsobom Odkazy nasmerujú používateľa na produkt a v prípade jeho zakúpenia získate malú províziu.

Pri vytváraní tašiek s potlačou pre vašu firmu by ste mali zvážiť niekoľko vecí

Ak práve začínate so streamovaním, nahrávaním alebo inými aktivitami, môžete požiadať svojich fanúšikov, aby podporili váš kanál. Ak sa ľuďom váš obsah páči, pravdepodobne radi prispejú peniazmi. Všetky dary sú vítané a časom si môžete našetriť peniaze a ďalej rozvíjať svoj kanál. Tu je pravidlo, ktoré treba dodržiavať: nikdy neukladajte ani nežiadajte pevnú sumu peňazí. Vaši predplatitelia vám prispejú takou sumou, akú budú môcť.

Spojte sa so svojimi odberateľmi na YouTube prostredníctvom crowdfundingu

Ide o jeden z najnovších a najobľúbenejších spôsobov generovania príjmov. Ponúknite zákazníkom odznaky alebo ďalšie služby za pevný poplatok Odmeňte ich tričkami alebo im dohodnite osobné alebo online stretnutie, aby vás mohli spoznať. Hovorí sa, že crowdfunding bude v nasledujúcich rokoch ešte populárnejší a nahradí partnerské programy. Nakoniec pracujte na tom, aby bol váš kanál YouTube atraktívny pre cieľové publikum a získaval odberateľov. Váš kanál je vaša firma a ľudia budú chcieť byť jej súčasťou, ak viete, ako sa predávať a vytvárať kvalitný obsah. Keď začnete zarábať značné množstvo peňazí, budete hrdí na úsilie, ktoré ste vynaložili.

Publikované: 15. 02. 2023 / Aktualizované: 15. 12. 2022

Kategória: Financie a podnikanie

Autor: Ivana Tůmová