8 spôsobov, ako obnoviť svoju mladosť

Predtým, ako začneme diskutovať o obnove mladosti, je dôležité zamyslieť sa nad tým, čo je to mladosť a prečo ju chceme obnoviť. Predtým, ako sa pohneme vpred, položme základy

Mladosť môžeme považovať za obdobie života približne medzi 15. a 24. rokom života alebo za spôsob existencie s určitými vlastnosťami, ktoré sa zvyčajne spájajú s mladými ľuďmi. V tomto článku sa zameriame na posledný z nich. Nechceme obnoviť stres z dospievania, ťažkosti s učením sa na testy ani úzkosť prvých rokov po skončení vysokej školy, keď sa snažíme obnoviť mladosť. Namiesto toho sa zameriame na niekoľko pozitívnych vlastností súvisiacich s mladosťou: zdravé telo, netradičné myslenie a pocit slobody.

Cvičenie

Keď ide o znovuzískanie mladosti, kľúčovou súčasťou procesu je vyzerať a cítiť sa čo najlepšie. Mnohí z nás sú v mladosti aktívni, chodia na dlhé prechádzky do prírody, tancujú po nociach a športujú. Aby ste sa opäť cítili ako mladší, mali by ste začať pravidelne cvičiť. Nemajte však pocit, že musíte chodiť do posilňovne každý deň Nájdite si aktivity, ktoré vám prinášajú radosť, napríklad plávanie, jogu, futbal alebo tanec, a začnite pomaly. Ak začínate s cvičením, je rozumné poradiť sa so svojím lekárom predtým, ako sa zapojíte do akéhokoľvek kontaktného športu s vysokou intenzitou. Keď sa zlepší vaša kondícia, môžete postupne zvyšovať intenzitu svojich aktivít.

Dobre sa najedzte

Ak bola vaša mladosť taká ako moja, pravdepodobne ste neskoro večer zjedli nejednu misku ramenu. Zatiaľ čo stravovanie mladých ľudí nie je nevyhnutne niečo, o čo by sme sa mali snažiť, s pribúdajúcim vekom má to, čo jeme, väčší vplyv na naše telo. Ak chcete zostať fit, mať lepšiu pleť a viac energie, snažte sa vyhýbať spracovaným potravinám, jesť vyváženú stravu a rozložiť si jedlá na celý deň.

Hydratácia

Ak si želáte oživiť svoju mladistvú energiu tým najjednoduchším spôsobom, urobte si prestávku v čítaní tohto článku, zaobstarajte si veľký pohár vody a vypite celý obsah.

Ako osviežujúce to bolo?!

Čím sme starší, tým sa náš zmysel pre smäd znižuje Voda je spolu s kvalitnou výživou a fyzickou aktivitou nevyhnutná pre zdravé telo. Keď sa snažíme omladnúť, robíme v podstate toto; keď sme mladí, sme vo všeobecnosti zdravší. Hydratácia je obzvlášť dôležitá, ak sa riadite našimi radami a viac cvičíte - čím viac sa potíte, tým viac musíte dopĺňať stratené tekutiny.

Spánok

S pribúdajúcim vekom má náš pocit únavy tendenciu klesať, rovnako ako náš pocit smädu Je známe, že mladší ľudia môžu často spať viac ako 10 hodín každú noc. Dostatok spánku je kľúčový pre vaše fyzické a duševné zdravie a jeho význam sa jednoducho nedá preceňovať. Štúdie naznačujú, že rast svalov a obnova tkanív prebiehajú najmä počas spánku, čo je dôležité pre udržanie mladistvého vzhľadu. Tiež sa predpokladá, že spánok môže mať vplyv na plasticitu mozgu

Hrajte

Mali sme veľa diskusií o tom, ako fyzicky obnoviť mladosť Je dôležité si uvedomiť, že myseľ a telo nie sú oddelené a že zdravé telo vedie k zdravej mysli (a naopak). Keď sme mladí, neustále sa hráme Nemusí to nevyhnutne znamenať šport, vymýšľame si hry, hráme sa sami a vytvárame si imaginárne svety v mysli. Ak chcete vrátiť mladistvú energiu, musíte oživiť ducha hry.

Rozptýľte myšlienku, že všetko musí mať svoj účel a súvisieť s prácou Namiesto toho pristupujte k životu ľahšie, hľadajte príležitosti na vyjadrenie svojej kreativity a zábavu. Stráviť čas s priateľmi alebo osamote a nechať sa tvoriť Hranie má mnoho výhod, a to fyzických, mentálnych aj emocionálnych.

Buďte zvedavý

Praví sa, že zvedavosť zabila mačku, ale my nie sme mačky, takže byť zvedavý je skvelá vec Deti sa vždy pýtajú otázky typu "Čo je to?", "Ako to funguje?" a "Môžem to používať?" Kladenie takýchto otázok vám môže pomôcť rozvinúť užitočnejšie a optimistickejšie myslenie. Možno objavíte nové skúsenosti, nové spôsoby myslenia a pozitívnejší a mladistvejší prístup. Aj keď ste sa rozhodli niečo v tomto článku ignorovať, skúste sa naň pozrieť so zvedavosťou a otvorenou mysľou. Možno budete prekvapení, čo o sebe zistíte

Starostlivosť o pokožku

Prirodzený proces regenerácie našej pokožky sa s pribúdajúcim vekom znižuje a dochádza k jej poškodeniu slnkom a inými zdrojmi Na starostlivosť o pleť je k dispozícii množstvo možností starostlivosti o pleť, od liečby akné až po každodennú hydratáciu. Základný režim starostlivosti o pleť môže mať pôsobivé účinky na omladenie Najúčinnejšia forma starostlivosti o pleť? Opaľovací krém Obmedzením poškodenia slnkom si môžete zachovať mladistvý vzhľad a znížiť pravdepodobnosť vzniku rakoviny kože.

Kosmetické postupy

Akkoľvek je dôležité dodržiavať všetky kroky na udržanie mladistvého vzhľadu, postoja a správania, omladenie pleti môžete zlepšiť prostredníctvom kozmetických zákrokov Môže ísť o botox, lifting tváre, laserové ošetrenie alebo iné z mnohých ošetrení, ktoré dermatológovia ponúkajú. Tieto postupy môžu byť dlhodobé, ale lepšie výsledky dosiahnete, ak ich skombinujete so zmenami životného štýlu, o ktorých sme už hovorili. Ak chcete zostať mladí, musíte sa starať o svoju myseľ, telo a dušu Dokážete to!

Publikované: 17. 04. 2023

Kategória: Lifestyle

Autor: Albína Novotná